Өнөөдөр: 2017 оны 10-р сарын 20 Баасан гараг

Шийдвэр, тогтоол

                                    Улсын сайн малчны тодорхойлолт дэмжих тухай

Монгол улсын Засгийн газрын 2009 оны 70 дугаар тогтоолыг үндэслэн аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн хурлаас ТОГТООХ нь:

1. Аймгийн Засаг даргаас Их-Уул сумын Цэцүүх багийн малчин Чогсомын Далайбат, Сантмаргаз сумын Холбоо багийн малчин Ралхжавын Батсүх, Тэлмэн сумын Шургах багийн малчин Цэрэндоржийн Агваандаш  нарыг “Улсын сайн малчин”-аар шалгаруулахаар гаргасан саналыг зөвшөөрч дэмжсүгэй.

2. Малчин Ч.Далайбат, Р.Батсүх, Д.Агваандаш нарыг “Улсын сайн малчин”-аар шалгаруулж өгөхийг Хүнс, Хөдөө Аж Ахуйн яамаар уламжлан Монгол Улсын Засгийн газраас хүсье.

 

ДАРГА                                                    Б. ОТГОНБААТАР

 

                                              Төрийн шагналд уламжлах тухай

      Монгол Улсын засаг захиргаа, нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 20 дугаар зүйлийн 20.1.8 дахь заалтыг үндэслэн аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдээс ТОГТООХ нь:

1.Эрхэлсэн ажилдаа олон жил идэвхи зүтгэл, үр бүтээлтэй ажилласан хавсралтанд дурьдагдсан нэр бүхий иргэдийг Монгол Улсын төрийн одон медалиар шагнуулахаар Монгол Улсын Ерөнхийлөгч /Ц.Элбэгдорж/-д өргөн мэдүүлсүгэй.

2.Дээрх иргэдийн материалыг бүрдүүлж Ерөнхийлөгчийн Тамгын газарт уламжлахыг аймгийн Засаг дарга /Ж.Жамъянтив/-д даалгасугай.

ДАРГА                                               Б.ОТГОНБААТАР    

                                                                                                                                               Тогтоол 2015

                                                                                                               Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

                                                                                                                 2015 оны ... сарын...-ны өдрйин ... дугаар

                                                                                                                                            Тогтоолын хавсралт       МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР  ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

               ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

  1. Ганжууржав ВАНЧИНДОРЖ                       - Түдэвтэй сумын ахмад настан
  2. Пүрэв ВАНЧИНДОРЖ                                - Түдэвтэй сумын ахмад настан
  3. Даваажав ДАМДИНБААТАР                       - Асгат сумын Баяндарь ХХК-ны Асгат сум дахь

салбарын ерөнхий зөвлөх

  1. Шагдар НОРОВСАМБУУ                            - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Жамъянлодой АМАРСАЙХАН                    - Тосонцэнгэл сумын За Шинэстэй ХХК-ны Захирал

 

“ АЛТАН ГАДАС ОДОН”

  1. Намсрайжав АРИЙЛГАА                            - Түдэвтэй сумын ахмад настан
  2. Ойдов БАДМААДОРЖ                               - Их-Уул сумын иргэн
  3. Циен-Ойдов НАСАНБАТ                             - Тосонцэнгэл сумын Хан Хөвч ХК-ны жолооч
  4. Мунтан НҮДЭН                                           - Сантмаргаз сумын ахмад настан
  5. Молом ХҮҮХНЭЭ                                       - Тосонцэнгэл сумын ЗДТГ-т байгаль хамгаалагч
  6. Тогтох ДЭЛЭГПИЛ                                     - Эрдэнэхайрхан сумын ахмад настан
  7. Норсон НАРМАНДАХ                                 - Идэр сумын ЗДТГ-т Нийгмийн даатгалын байцаагч
  8. Буджав БАТХҮҮ                                         - Аймгийн МХГ-ын СХНХХХ-ийн дарга, улсын

ахлах байцаагч

  1. Ядам ГАРМААДАГИЙ                                 - Тэлмэн сумын Баянтэгш багийн ахмад настан
  2. Сундуй БАНЗРАГЧ                                     - Улиастай сумын Богдын гол багийн ахмад настан
  3. Гомбодорж БААТАР                                  - АУЭХС-н Түдэвтэй сум дахь салбарын диспетчер
  4. Загд ТҮВШИНЖАРГАЛ                               - Тосонцэнэл сумын Цогцолбор цэцэрлэгийн тогооч
  5. Чадраабал БАЗАРСАД                              - Тэлмэн сумын Өгөөмөр багийн ахмад настан
  6. Доохүү ЧАНЦАЛМАА                                 - Тэлмэн сумын Өгөөмөр багийн ахмад настан
  7. Лувсанбалдан ТУНГАЛАГ                           - Тосонцэнгэл сумын өрхийн эрүүл мэндийн

төвийн дарга

  1. Цагаан НАЦАГДОРЖ                                 - Аймгийн ЗДТГ-ын Цэргийн штабын нөхөн хангалт тоо

бүртгэл эрхэлсэн офицер

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”

  1. Балгансүрэн ОЛОНБАЯР                           - Баянхайрхан сумын иргэн
  2. Дэчин НАРАНГЭРЭЛ                                  - Цагаанхайрхан сумын ЗДТГ-ын мэргэжилтэн
  3. Сэрээнэн БАТБОЛД                                   - Их-Уул ЗДТГ-т багийн Засаг дарга
  4. Чойсүрэнжав СҮХБААТАР                         - Тосонцэгнэл сумын ахмад настан
  5. Дашдорж СҮХБААТАР                               - Яруу сумын ЗДТГ-ын БОХ-ын улсын байцаагч
  6. Гунаажав ДАМДИНДОРЖ                           - Түдэвтэй сумын ахмад настан
  7. Балган БАТБАЯР                                       - Тосонцэнгэл сумын ЗДТГ-ын Байгаль хамгаалагч
  8. Дамдинсүрэн АНХТЭС                               - Аймгийн ГХБХБГ-ын дарга
  9. Мөнсөл АЛТАНЦЭЦЭГ                               - Тэлмэн сумын нуур багийн малчин

 

                     Үнэлгээний хороонд иргэний төлөөллийг томилон ажиллуулах тухай

Төрийн болон орон нутгийн өмчийн хөрөнгөөр бараа, ажил үйлчилгээ худалдан авах тухай хуулийн 47 дугаар зүйлийн 47.4 дэх заалтыг үндэслэн аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдээс ТОГТООХ нь:

1. Аймгийн үнэлгээний хороонд иргэний төлөөллөөр ажиллах иргэдийг хавсралт ёсоор баталсугай.

2. Төрийн болон орон нутгийн өмчийн хөрөнгөөр бараа, ажил, үйлчилгээ худалдан авах тухай хууль болон бусад холбогдох хууль журмын хүрээнд ажиллахыг томилогдсон иргэдэд даалгасугай.

3. Тогтоолын хэрэгжилтэд хяналт тавьж ажиллахыг аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн нарийн бичгийн дарга /Ц.Балхярваа/-д үүрэг болгосугай.

                            ДАРГА                                         Б.ОТГОНБААТАР

 

                                                                                                                                                       Тогтоол 2015

  Аймгийн ИТХ-ын Тэргүүлэгчдийн

        2015 оны 01 дүгээр сарын 09-ний өдрийн

                                                                                                                  .... дүгээр тогтоолын хавсралт

Завхан аймгаас 2012-2014 онд бараа, ажил, үйлчилгээ худалдан авах ажиллагааны“А3” сертификат авсан Улиастай сумын иргэний төлөөллөөр ажиллах  хүмүүсийн судалгаа

 

1

Ё.Жавзанпагма

ЭМГ-ын хуулийн зөвлөх

Улиастай

12/А3-785

2

Д.Анхтэс

ГХБХБГ-ын дарга

Улиастай

12/А3-788

3

Б.Цэгмид

Статистикийн хэлтэс

Улиастай

12/А3-789

4

Б.Ариунаа

Халамж үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Улиастай

12/А3-799

5

З.Эрдэнэцэцэг

Аймгийн МХГазар

Улиастай

12/А3-824

6

С.Жанчив

ГХБХБГазар

Улиастай

12/А3-902

7

Э.Мөнгөнцэцэг

Ус цаг уур орчны шинжилгээний албаны дарга

Улиастай

13/А3-1846

8

Ж.Зоригт

Цагдаагийн газрын нярав

Улиастай

13/А3-1847

9

Г.Цэцэгээ

Стандарт хэмжил зүйн хэлтсийн дарга

Улиастай

13/А3-1849

10

Ц.Энхтуяа                 

Баруун бүс худалдааны төвийн менежер

Улиастай

13/А3-1850

11

Д.Даваа-Осор           

“Тэсийн бүрд” ХХК-ны ня-бо

Улиастай

13/А3-1851

12

Ж.Пүрэвцэрэн         

Улиастай сум иргэний төлөөлөл      

Улиастай

13/А3-1858

13

Д.Оюундулам

Боловсрол соёлын газрын мэргэжилтэн

Улиастай

13/А3-1859

14

Г.Энхбат                   

Улиастай сум “Уулс дөл” ХХК

Улиастай

13/А3-1860

15

Г.Бадамхатан

ХАҮТ-ын дарга

Улиастай

14/А3-1132

16

Ч.Батсүх

Улиастай сумын засаг даргын орлогч

Улиастай

14/А3-1144

17

Х.Онолбаатар

Тээвэр авто замын газрын дарга

Улиастай

14/А3-1145

18

Ц.Бямбажав

Өлзийт багийн засаг дарга

Улиастай

14/А3-1146

19

Э.Зол-од

БОАЖГ-ын мэргэжилтэн

Улиастай

14/А3-1147

20

Т.Батцэнгэл

Мобикомын салбарын захирал

Улиастай

14/А3-1149

21

Д.Эрдэнэцогт

Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч

Улиастай

14/А3-1152

22

Р.Намжилмаа

Оч дөл” ХХК-ны нягтлан бодогч

Улиастай

14/А3-1153

23

Э.Балжинням

ҮХААГ-ын дарга

Улиастай

14/А3-1154

24

Н.Ломбохүү

ҮХААГ-ын мэргэжилтэн

Улиастай

14/А3-1156

25

Т.Дашноров

ҮХААГ-ын Хэлтсийн дарга

Улиастай

14/А3-1169

26

Ж.Тайванжаргал

ОТТХГУ-ийн захиргааны нягтлан бодогч

Улиастай

14/А3-1170

27

Д.Нар-од

МУИС Завхан сургуулийн багш

Улиастай

14/А3-1172

28

Ж.Норолхоожав

МУИС Завхан сургуулийн багш

Улиастай

14/А3-1173

29

А.Энхбат

ӨЭМТ-ийн нягтлан бодогч

Улиастай

14/А3-1177

30

М.Алтанцэцэг

Төрийн банк

Улиастай

14/А3-1180

31

Д.Цэндсүрэн

Төрийн банк

Улиастай

14/А3-1182

32

Б.Энхмандах

ЭМГ-ын мэргэжилтэн

Улиастай

14/А3-1184

33

М.Энхбат

УСЗДТГазар

Улиастай

14/А3-1185

34

Б.Мягмарсүрэн

Төрийн банк

Улиастай

14/А3-1187

35

Т.Сайннямбуу

УСЗДТГазар мэргэжилтэн

Улиастай

14/А3-2467

36

Г.Ганболд

ГХБХБГ-ын мэргэжилтэн

Улиастай

14/А3-2469

         

  

 

 

 

 Төрийн шагналд уламжлах тухай

            Монгол Улсын засаг захиргаа, нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 20 дугаар зүйлийн 20.1.8 дахь заалтыг үндэслэн аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн хурлаас ТОГТООХ нь:

Хөдөө аж ахуй, эрүүл мэнд, санхүү эдийн засаг, боловсролын салбарт олон жил идэвхи зүтгэл, үр бүтээлтэй ажилласан хавсралтанд нэр дурьдагдсан дараах хүмүүсийг Монгол Улсын төрийн одон медалиар шагнуулахаар Монгол Улсын Ерөнхийлөгч /Ц.Элбэгдорж/-д өргөн мэдүүлсүгэй.

 

             ДАРГА                                               Б.ОТГОНБААТАР

 

                                                                                                                                           Тогтоол 2013

 Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн 2013 оны 01 сарын 30...-ны

өдрийн ..09.. дүгээр тогтоолын хавсралт

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

“ГАВЪЯАТ МАЛЫН ЭМЧ” цол

  1. Загд Дашжаргал                             - Тэтгэвэрт

“АЛТАН ГАДАС” одон

  1. Пүрэвжав Мэндбаяр                      - Сонгино сумын малчин
  2. Дармаа Уранцэцэг                         - Тосонцэнгэл сумын эмийн худалдааны

“Нэрст-Өндөр” ХХК-ны захирал

  1. Гэндэндаржаа Мондоон               - Сонгино сумын малчин, Өндөр настан
  2. Чимэддамба Жигжжав                  - Сонгино сумын малчин, Өндөр настан
  3. Магсар Ядам                                   -Улиастай сумын III цэцэрлэгийн нярав
  4. Ядам Дуламсүрэн                          -Улиастай сумын I цэцэрлэгийн эрхлэгч
  5. Дэмчигжав Түгжиндулам              -Нөмрөг сум. Тэтгэвэрт
  6. Жүгдэр Мэндбаяр                           -Идэр сум, сумын БОХ-ын улсын байцаагч
  7. Сүмбэр Даваасүрэн                       -Идэр сум, Өндөр настан.
  8. Довоо Батсайхан                            - Идэр сум, малчин

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ” медаль

  1. Сэнгэ Базардорж                            -Улиастай сумын Чандмань-Эрдэнэ цогцолбор

сургуулийн Монгол хэл уран зохиолын багш

  1. Сосоржав Гүндэгмаа                     -Улиастай сумын III сургуулийн архив,

албан хэрэг хөтлөгч

  1. Дэчин Нямаа                                   - Жавхлант цогцолбор сургуулийн Орос-

Англи хэлний багш

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн 2013 оны 03 сарын 14...-ны

өдрийн .21. дүгээр тогтоолын хавсралт

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

“ГАВЪЯАТ МАЛЫН ЭМЧ” ЦОЛ

  1. Гончигоо Алтайхүү                         - Сонгино сумын Хайрхан уул хоршооны дарга

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

  1. Гүнрэгмаа Батжаргал                    - Улиастай сум. “Сувдан цагаан суврага”ХХК-ны

“ЦЭРГИЙН ГАВЪЯАНЫ ОДОН”

  1. Гончиг Цэрэнжав                            - Аймгийн Онцгой байдлын хэлтсийн аврагч гал

сөнөөгч

  1. Мягмар Энхболд                             - Аймгийн  Онцгой байдлын хэлтсийн шуурхай

албаны жолооч

  1. Жигжид Жиндбаатар                     - Аймгийн  Онцгой байдлын

хэлтсийн шуурхай албаны жолооч

  1. Минжигдорж Бямбасүрэн             -Тосонцэнгэл сумын гал унтраах ангийн жолооч

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”

  1. Довчинжамц Долгор                      - Дөрвөлжин сум. Хувираа бизнес эрхлэгч
  2. Пэрэнлэй Түмэнжаргал                - Сонгино сум. Тэтгэвэрт
  3. Санрав Чимэдцэрэн                      - Улиастай сум. “Бага-Оргих” ХХК-ны захирал
  4. Даваасүрэн Батмөнх                     -Цагаанчулуут сумын дунд сургуулийн зөвлөх
  5.  
  6. Адъяа Ёндонжамц                         - Цэцэн-Уул сумын өндөр настан
  7. Жамц Отгоолой                               - Дөрвөлжин сумын “Завхан буурал” хоршооны
  8.  

 

  1. Муна Жамган                                   -Сонгино сумын “Алтан шар нуруу” МЭҮҮ

нэгжийн Захирал

  1. Чулуун Лхамсүрэн                          - Сонгино сумын ЗДТГ-ын мал эмнэлэгийн

үржлийн тасгийн дарга

  1. Чинбат Товуухорол                        - Тэлмэн сумын иргэний бүртгэлийн газар

улсын бүртгэгч

  1. Өвдөл Болд                                      - Аймгийн Онцгой байдлын хэлтсийн дарга
  2. Лхамноржин Галцог                       - Улиастай сум. Тэтгэвэрт

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”

  1. Өлзий-Орших Наранцэцэг            - Улиастай сумын ЗДТГ-т Үйлдвэр худалдаа

үйлчилгээ хариуцсан түшмэл, хяналтын байцаагч

  1. Даш Баасанжав                              - Аймгийн ОБЕГ-ын харъяа улсын нөөцийн

газрын дарга дарга

  1. Банзай Цэрэннадмид                    - Яруу сумын ЗДТГ-ын дарга
  2.  Бямбаа Амарсанаа                       - Аймгийн Онцгой байдлын хэлтсийн салааны
  3.  

 

  1. Доржбал Ганхуяг                            -Аймгийн Онцгой байдлын хэлтсийн эрэн хайх

аврах бүлгийн дарга

 

  1.  Дагвадорж Батбаяр                      - Аймгийн Онцгой байдлын хэлтсийн ангийн

захирагч

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн 2013 оны 04 сарын 02 ...-ны

өдрийн .32... дүгээр тогтоолын хавсралт

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

“ ХУДАЛДААНЫ ГАВЪЯАТ АЖИЛТАН ЦОЛ”

  1. Жигжжав Лхүндэвданзан             - Түдэвтэй сумын “Жамуух” хоршооны дарга

 

“МОНГОЛ УЛСЫН ГАВЪЯАТ МАЛЧИН ЦОЛ”

  1. Индэрбүд Дүгэржав                       -  Ургамал сумын малчин. Өндөр настан

 

  •  
  1. Баатархүү Гэрэлтогтох                 - Улиастай сумын “Оройн чимэг хамтлаг”ийн

ахлагч. Өндөр настан

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

 

  1. Лувсанжамба Найдансүрэн         -Түдэвтэй сумын Өндөр настан

 

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”

 

  1. Батжаргал Галрагчаа                    -Дөрвөлжин сумын “Ээлтэй нутаг” хоршооны
  2.  
  3. Данаажав Ганбат                           - Түдэвтэй сумын Ойгон багийн малчин
  4. Чимэддорж Пэрэнлэйнурмаа      - Алдархаан сумын “Ундрах- борх” ХХК-д

Малын эмч

  1. Дагвадорж Наран                           -Ургамал сумын малчин
  2. Лхагварагчаа Ганболд                  - Алдархаан сумын “Эрдэнэ-Алдар” хоршооны

Дарга

  1. Мөнхбаяр Лхамсүрэн                    - Ургамал сумын малчин
  2. Чимэддорж Чойжмоо                    - Алдархаан сумын малчин
  3. Цэдэв Сосор                                    -Алдархаан сумын Өндөр настан
  4. Далайхүү Сүхбаатар                     -Улиастай сумын Өвөр хужирт хоршоонд жолооч
  5. Тангад Буянжаргал                        -Алдархаан сумын өндөр настан
  6. Гомбо Оюунчимэг                           -Ургамал сумын ЗДТГ-ын дарга
  7. Дагва Батбаяр                                -Түдэвтэй сумын багийн Засаг дарга
  8. Бадарч Гунгааням                          -Дөрвөлж ин сумын Засаг даргын орлогч
  9. Балбармаа Бямбацогт                  -Цэцэн-Уул сум. Хувиараа бизнес эрхлэгч
  10. Дашравдан Цэцэгмаа                   -Улиастай сум. Аймгийн ЗДТГ-т  үйлчлэгч

 

  •  

 

  1. Ням Баяржаргал                            - Ургамал сумын ЗДТГ-т Нийгмийн даатгалын

улсын байцаагч

  1. Аюурсэд Товуужав                         - Дөрвөлжин сумын Малчин
  2. Халтар Мягмартогтох                    -Ургамал сумын өндөр настан
  3. Ламжав Чулуун                               -Түдэвтэй сумын Малчин
  4. Дорлигжав Гончигсүрэн                -Түдэвтэй сумын Малчин
  5. Ламжав Нямдорж                           - Түдэвтэй сумын өндөр настан
  6. Дамдинсүрэн Энхцацарал           -Улиастай сум. Аймгийн ЗДТГ-т үйлчлэгч
  7. Шугар Оюунцэцэг                           -Улиастай сум. Аймгийн ЗДТГ-т үйлчлэгч
  8. Дамжин Батбаяр                            -Асгат сумын ЗДТГ-т Төрийн сангийн төлөөлөгч
  9. Банзрагч Цийрэгзэн                       -Улиастай сум. Аймгийн ЗДТГ-т жолооч
  10. Баянжаргал Цэрмаа                      -Улиастай сум. Аймгийн ЗДТГ-т үйлчлэгч
  11. Авид Лхагваа                                  -Сонгино сумын багийн Засаг дарга

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн 2013 оны 04 сарын .12..-ны

өдрийн ..38.. дугаар тогтоолын хавсралт

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

“ХҮНИЙ ГАВЪЯАТ ЭМЧ” ЦОЛ

  1. Урианхай Оргил                              -Улиастай сум. Нэгдсэн эмнэлгийн

мэс заслын их эмч

“ГАВЪЯАТ БАГШ” ЦОЛ

  1. Артхүү Дэмбэрэлнямбуу               -Улиастай сумын Элдэв-Очирын нэрэмжит

“Чандмань-Эрдэнэ” цогцолбор сургуулийн

химийн багш

“ГАВЪЯАТ ЭДИЙН ЗАСАГЧ” ЦОЛ

  1. Бальдар Цэрэндорж                      - Цэцэн-Уул сумын Өндөр настан

 

“АЖ ҮЙЛДВЭРИЙН ГАВЪЯАТ АЖИЛТАН” ЦОЛ ТЭМДЭГ

  1. Бадарч Бадамханд                                    - Улиастай сумын өндөр настан

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

  1. Өнөбаяр Хайчаа                             - Сантмаргаз сумын өндөр настан
  2. Лочин Сэлээд                                  -Улиастай сумын өндөр настан
  3. Довжид Цэрэнханд                                    - Цагаанчулуут сумын Засаг дарга
  4. Дашдондог Лхамцэрэн                  -Тосонцэнгэл сумын өндөр настан
  5. Балбар Юмчинсүрэн                     -Тосонцэнгэл сумын өндөр настан

 

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”

  1. Дагва-Очир Халтар                        -Сантмаргаз сумын өндөр настан
  2. Гончигсүрэн Гажидмаа                 -Нөмрөг сумын дунд сургуулийн багш
  3. Бүрэнсэд Наранцогт                      -Улиастай сумын Элдэв-Очирын нэрэмжит

Чандмань-Эрдэнэ цогцолбор сургуулийн багш

  1. Мягмарсүрэн  Нямсүрэн               -Цагаанчулуут сумын дунд сургуулийн Захирал
  2. Цэрэннамжил Галдандэмбэрэл  -Түдэвтэй сумын Өндөр настан
  3. Рагчаа Чанцал                                - Улиастай сум. МХС ТӨК-ны Завхан салбарт

дамжуулахын техникч

  1. Цогтбаатар Эрдэнэсайхан           - Улиастай сум. МХС ТӨК-ны Завхан салбарт

Ерөнхий инженер

  1. Баатар Жигжидсүрэн                    -Баянтэс сумын Эрүүл мэндийн төвийн жолооч
  2. Жадамба Дарамваанчиг              -Тосонцэнгэл сум. Тэтгэвэрт
  3. Жамц Түмэнжаргал                       - Тосонцэнгэл сумын “Мэндсүрэгтэн” ХХК-ны
  4.  

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”

 

  1. Ложоо Буриад                                 -Улиастай сумын Элдэв-Очирын нэрэмжит

Чандмань-Эрдэнэ цогцолбор сургуулийн үйлчлэгч

  1. Намсрай Додхүү                             -Улиастай сумын Элдэв-Очирын нэрэмжит

Чандмань-Эрдэнэ цогцолбор сургуулийн үйлчлэгч

  1. Өнөрбаяр Оюунтуяа                      -Улиастай сум. СУИС-ийн харъяа Завхан аймаг

дахь Хөгжим бүжгийн коллежийн үйлчлэгч

  1. Чулуунбаатар Нямсүрэн              - Улиастай сумын 11 жилийн 4-р сургуулийн багш
  2. Пүрэвцэрэн Хажидмаа                 -Нөмрөг сумын 11 жилийн дунд сургуулийн багш
  3. Цэрэндаржаа Ванчиндорж          - Сонгино сумын 11 жилийн дунд сургуулийн
  4.  
  5. Чойжинхүү Одгэрэл                       - Цагаанчулуут сумын дунд сургуулийн багш
  6. Махвал Сүрмандах                        - Цагаанчулуут сумын дунд сургуулийн багш
  7. Батдэлгэр Отгонсүрэн                   -Тосонцэнгэл сумын МЭҮТ-ийн дарга
  8. Буриад Даваасүрэн                       -Улиастай сум. МХС ТӨК-ны Завхан салбарт

ХАБЭА инженер

  1. Нацаг Оюунцэцэг                            - Улиастай сум. МХС ТӨК-ны Завхан салбарт

Кабелийн шугамын инженер

  1. Гомбо Санжаа                                 -Тосонцэнгэл сумын малчин

 

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн 2013 оны 04сарын 30 -ны

өдрийн ..42.. дугаар тогтоолын хавсралт

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН БААТАР” ЦОЛ

 

  1. Чойжилсүрэнгийн  Доржсүрэн                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  2. Дамдиндоржийн  Дашдондог                  -Улиастай сумын ахмад настан

 

 

“ГАВЪЯАТ БАГШ” ЦОЛ

  1. Артхүүгийн  Дэмбэрэлнямбуу                 -Улиастай сумын Б.Элдэв-Очирын нэрэмжит

Чандмань-Эрдэнэ цогцолбор сургуулийн

сургалтын менежер

  1. Домийн Батдэлгэр                                      - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  2. Чимэдийн Норовсамбуу                           - Тосонцэнгэл сумын II сургуулийн

Зөвлөх багш

  1. Лодонгийн Бямбадорж                             - Баянтэс сумын ахмад настан

 

“ГАВЪЯАТ ХОЛБООЧИН” ЦОЛ

  1. Лхамгарамын  Цэдэнсодном                   -Шуудан үйлчилгээний газарт менежер

 

“ХҮНИЙ ГАВЪЯАТ ЭМЧ” ЦОЛ

  1. Шаравын Магван                                       -Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн төрөх

Эмэгтэйчүүдийн тасгийн их эмч

  1. Ягааны Галя                                                            -Тосонцэнгэл сумын хүн эмнэлгийн

дотрын их эмч

 

“ЭРҮҮЛИЙГ ХАМГААЛАХЫН ГАВЪЯАТ АЖИЛТАН” ЦОЛ

  1. Буджавын Энэбиш                                     - Аймгийн Улаан загалмайн хорооны дарга

 

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

 

  1. Санжидын Ишдорж                                   -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн их эмч
  2. Дамдингийн  Ням                                       - Улиастай сумын ахмад настан
  3. Жамсранжавын  Сандагсүрэн                - Нөмрөг сумын ахмад настан
  4. Санжаагийн  Нямсүрэн                             -Тэс сумын ахмад настан
  5. Бүдбазарын Ванчиндорж                         - Улиастай сумын ИТХ-ын Нарийн бичгийн

Дарга

  1. Нацагийн Цэнджав                                                -Завханмандал сумын ахмад настан

 

“ЦЭРГИЙН ГАВЪЯАНЫ ОДОН”

  1. Очиржавын  Шаравнямбуу                      -Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  2. Шармаагийн  Цэрэндорж                         - Сонгино сумын ахмад настан

 

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”

 

  1. Төмөрбаатарын Бадамгарав      -Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн халдвар судлаач эмч
  2. Ягааны Нина                                   -Сонгино сумын эрүүл мэндийн төвийн сувилагч
  3. Лхасүрэнгийн Цэцгээ                     -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн хүүхдийн тасгийн

зөвлөх эмч

  1. Дүгэрсүрэнгийн Гансүх                 -Улиастай сумын “Биндэргарав” өрхийн эрүүл

мэндийн төвийн дарга

  1. Баянгийн Должин                           -Улиастай сумын “Тана” хувийн эмнэлгийн эрхлэгч
  2. Наран-Очирын Янжив                   -Аймгийн нэгдсэн эмнэлэгт бага эмчээр ажиллаж

байсан өндөр настан

  1. Ламжавын Цэцгээ                          -Улиастай сумын “Богд-Өлзий” өрхийн эрүүл

мэндийн төвийн бага эмч

  1. Сангаагийн Цогзолсүрэн              -Тосонцэнгэл сумын хүн эмнэлгийн статистикч,

арьсны эмч

  1. Нянзаадарийн Дамдинсүрэн       -Тосонцэнгэл сумын “Мөнхийн алба” өрхийн эрүүл

Мэндийн төвийн их эмч

  1. Даваагийн  Батнасан                                - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Цэрэннамидын Сүрэнхүү                         - Улиастай сумын ахмад настан
  3. Наран-Очирын  Янжив                              - Улиастай сумын ахмад настан
  4. Чадраабалын  Бямбасүрэн                     -Улиастай сумын ахмад настан
  5. Доржсүрэнгийн  Найдансүрэн                 - Улиастай сумын ахмад настан
  6. Анардын  Долгоржав                                 - Улиастай сумын ахмад настан
  7. Тувааны  Өлзий-Орших                            - Улиастай сумын ахмад настан
  8. Гэндэнжавын  Чимэд                                 - Улиастай сумын ахмад настан
  9. Өсөхийн  Раднаа                                        - Баянтэс сумын ахмад настан
  10. Жигмэдийн  Зинамядар                            - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  11. Пүрэвжавын  Санвайдагва                     -  Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  12. Санжидийн  Доржигжид                            - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  13. Пүрэвжавын  Ренчинсамбуу                   - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  14. Ядамын  Гарамсүрэн                                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  15. Рэгзмаагийн  Должин                                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  16. Янсанжавын  Ёндондорж                         - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  17. Цогтбазарын  Халтар                                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  18. Чойндонгийн  Хишигжаргал                    - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  19. Чулууны Калина                                         - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  20. Раднаабазарын  Долгор                           - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  21. Түйгомбын  Жамсрандорж                      - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  22. Ванчингийн  Батхуяг                                  - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  23. Дэндэвийн  Дүгэрсүрэн                             - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  24. Ядамжавын  Чүлтэм                                  - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  25. Дамдинсүрэнгийн Гүррагчаа                   - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  26. Рагчаагийн Дашдондог                             -  Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  27. Цэндийн  Базар                                           - Завханмандал сумын ахмад настан
  28. Цэндийн  Дашцэрэн                                   - Завханмандал сумын ахмад настан
  29. Бат-Очирын Вандан                                  - Завханмандал сумын ахмад настан
  30. Жүрмэдийн Натжав                                   - Завханмандал сумын ахмад настан
  31. Өлзийхүүгийн Балжинням                        - Завханмандал сумын Бага хайрхан отрын

бүс нутаг хариуцсан мэргэжилтэн

  1. Равдангийн Даваажанцан                       -Завханмандал сумын Төрийн сангийн
  2.  
  3. Мөнхийн Ганхуяг                                        -Завханмандал сумын Олон булаг багийн

Засаг дарга

  1. Лхүнрэвийн Дандар                                   - Завханмандал сумын ахмад настан
  2. Лхагважавын Энхтайван                         - Завханмандал сумын дунд сургуулийн

Нягтлан бодогч

  1. Баасанбатын Жавзмаа                             - Завханмандал сумын ахмад настан
  2. Цэгмидийн Пэлжээ                                     - Нөмрөг сумын ахмад настан
  3. Гунгаагийн  Дашпунцаг                             - Нөмрөг сумын ахмад настан
  4. Бавуугийн  Жавзансүрэн                          - Нөмрөг сумын ахмад настан
  5. Жамъянжавын  Цэрэндулам                   - Нөмрөг сумын ахмад настан
  6. Ядамхүүгийн  Жүгдэрнамжил                 - Нөмрөг сумын ахмад настан
  7. Чойжинжавын  Санжаасүрэн                  - Нөмрөг сумын ахмад настан
  8. Бүдрагчаагийн  Дорждагва                      - Нөмрөг сумын ахмад настАН
  9. Жамъянжавын  Бааваа                            - Нөмрөг сумын ахмад настан
  10. Чойжоогийн Хоролгармаа                       - Нөмрөг сумын ахмад настан
  11. Гүнчингийн Должинсүрэн                         - Нөмрөг сумын ахмад настан
  12. Урнаагийн  Лхамрагчаа                            - Нөмрөг сумын ахмад настан
  13. Гэндэнжавын  Бямбасүрэн                      - Улиастай сумын ахмад настан
  14. Доржбалын Ламжав                                  - Улиастай сумын ахмад настан
  15. Тэрбишийн  Сэлэнгэ                                  - Улиастай сумын ахмад настан
  16. Магсарын  Шаравдорж                             - Улиастай сумын ахмад настан
  17. Дүгэржавын Наранцэцэг                          - Алдархаан сумын цэцэрлэгийн

Эрхлэгч

  1. Пүрэвдоогийн Оргодол                             - Сонгино сумын дунд сургуулийн

Математикийн багш

  1. Найдангийн Мөнхтуяа                               - Улиастай сумын Чандмань-Эрдэнэ

цогцолбор сургуулийн Монгол хэлний

багш

  1. Цэрэндашийн Монхор                               - Улиастай сум. Тэсийн бүрд ХХК-д

Өрмийн мастер

  1. Дашбалжир Бямбаноров                         - Улиастай сум. Тэсийн бүрд ХХК-д

Өрмийн мастер

  1. Цэрэнпилийн Алтанхуяг                           -Улиастай сум. Аймгийн ЗДТГ-ыг  

Хууль зүйн хэлтэст сан хөмргийн эрхлэгч

  1.  Намжилсүрэнгийн Эрдэнэтулга             - Сантмаргаз сумын “Сант” клубын

                                                                                    дасгалжуулагч

 

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ” МЕДАЛЬ

 

  1. Доржготовын Цэрэндэжид           -Алдархаан сумын Эрүүл мэндийн төвийн эх баригч

бага эмч

  1. Бадарчийн Лхагвасүрэн               - Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн үйлчлэгч
  2. Мөнхийн Наранцэцэг                     -Завханмандал сумын Эрүүл мэндийн төвийн

арга зүйч

  1. Төмөрийн Дарьсүрэн                     - Завханмандал сумын МЭҮТасгийн дарга
  2. Домоогийн Дагва                            - Завханмандал сумын сум дундын эмнэлэгт

 бага эмч

  1. Гэндэндарам Сарантуяа              - Завханмандал сумын дунд сургуулийн багш
  2. Сэсээрийн Даваабаяр                  -Завханмандал сумын дунд сургуулийн багш
  3. Гарамын Долгорсүрэн                  - Завханмандал сумын Иргэний бүртгэлийн

  ажилтан

  1. Лхүнрэвийн Баасан                       - Завханмандал сумын Нийгмийн Даатгалын

   байцаагч

  1. Сүрэнхүүгийн Тэрбиш                   - Завханмандал сумын хмад настан
  2. Умаадайн Должинхорол               -Зоонозын өвчин судлалын төвийн амьтан

судлалын лаборант

  1. Лувсандоржийн Лхагвасүрэн      -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн үйлчлэгч
  2. Самбын  Балдандорж                   - Улиастай сумын ахмад настан
  3. Бархүүгийн Бадамцэцэг               -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн дефектар
  4. Туваандоржийн Бямбаноров      -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн ахлах тогооч
  5. Лувсан-Иш Пүрэвжав                   -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн бага эмч
  6. Очирбатын Тэгшболд                    -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн үйлчлэгч
  7. Ядамсүрэнгийн Батчулуун           -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн лаборант
  8. Доржийн Нарантунгалаг               -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн ариутгагч
  9. Домооны Дагва                               -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн лаборант
  10. Дамдингийн Пүрэвцэрэн              -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн бага эмч
  11. Шоовдорын Рэгзэд                        -Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн халдавартын

тасгийн ахлах сувилагч

  1. Пүрэвдоогийн Хоролгарав          -Улиастай сумын Богд-Өлзий өрхийн эрүүл

мэндийн төвийн бага эмч

  1. Цэрэндоржийн Цэцэгдэлгэр        -Тосонцэнгэл сумын нэгдсэн эмнэлгийн

бага эмч

  1. Доржийн Туул                                  -Тосонцэнгэл сумын нэгдсэн эмнэлгийн
  2.  
  3. Минжүүрийн Пүрэвсүрэн              -Нөмрөг сумын эрүүл мэндийн төвийн

Нийгмийнэрүүл мэндийн арга зүйч

  1. Жамъянжавын Баасанцэрэн      -Нөмрөг сумын Эрүүл мэндийн төвийн

эмийн сангийн эрхлэгч

  1. Цадамбын Өлзийжаргал              -Нөмрөг сумын Эрүүл мэндийн төвийн тогооч
  2.  Доржготовын Цогзолноров         -Нөмрөг сумын Эрүүл мэндийн

төвийн сувилагч

  1. Лувсандоржийн  Содномцэрэн - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Гаахүүгийн  Агваалхамхүү           - Улиастай сумын ахмад настан
  3. Гомбын Нямсүрэн                          - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  4. Хиравын Оюун                                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  5. Захуумын Цэрэнмягмар               - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  6. Цэмбэлийн Аюурзана                    - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  7. Бүдрагчаагийн Сандаг                  - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  8. Дарамагчаагийн Хажид                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  9. Бунъягийн Дуламжав                                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  10. Дамдингийн Бямбахүү                              - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  11. Долзодын Санжаадорж                            -Тосонцэнгэл сумын малчин
  12. Гүржавын Батбаяр                                                -Тосонцэнгэл сумын малчин
  13. Мягмаржавын Жаргалсайхан                 - Тосонцэнгэл сумын малчин
  14. Жамсрангийн Бүрэндэлгэр                      - Тосонцэнгэл сумын “Баян модны

хишиг” нөхөрлөлийн мужаан

  1. Гомбожавын Должинжав                                     -Нөмрөг сумын ахмад настан
  2. Данзанравжаагийн Уранчимэг                - Нөмрөг сумын ахмад настан
  3. Дагвын Дашдорж                                       - Нөмрөг сумын ахмад настан
  4. Бат-Очирын Дарамжав                             - Нөмрөг сумын ахмад настан
  5. Дорлигийн Дагийдондов                           - Нөмрөг сумын ахмад настан
  6. Дуламжавын Банзрагч                              - Нөмрөг сумын ахмад настан
  7. Балжирийн Балжинням                            - Нөмрөг сумын малчин
  8. Хас Нэргүй                                                   - Сонгино сумын малчин
  9. Банзрагчийн Нэргүй                                  - Ургамал сумын цэцэрлэгийн эрхлэгч
  10. Жамцын Оросоо                                         - Алдархаан сумы дунд сургуулийн

Дуу хөгжмийн багш

  1. Хөхийн Тэрбиш                                           - Цэцэн-Уул сумын дунд сургуулийн       

Орол хэл, утга зохиолын багш

  1. Зундуйн Солонго                                        - Түдэвтэй сумын цэцэрлэгийн багш
  2. Дуламсүрэнгийн Уранчимэг                     - Асгат сумын цэцэрлэгийн эрхлэгч
  3. Гунгаагийн Оюунцэцэг                              - Дөрвөлжин сумын 9 жилийн

сургуулийн бага ангийн багш

  1. Намсрайсүрэнгийн Чинбат                      -Улиастай сум. Тэсийн бүрд ХХК-д

Өрмийн мастер

  1. Сэдээгийн Пүрэжав                                   - Улиастай сум. Тэсийн бүрд ХХК-д

Ерөнхий инженер

  1. Ёндонсамбуугийн Батбаяр                      - Улиастай сум. Тэсийн бүрд ХХК-д

Ерөнхий инженер

  1. Чулуунбаатарын Нямхүү                          - Улиастай сумын ИТХ-ын дарга

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн 2013 оны 05сарын 10-ны

өдрийн ..48.. дугаар тогтоолын хавсралт

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

СОЁЛЫН ГАВЪЯАТ ЗҮТГЭЛТЭН

  1. Сандагийн Сүрьеэ                                  -Цэцэн-Уул сумын Норви лэгба лин хийдийн

хамба лам

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН

  1. Аслангийн Гансүх                           - Алдархаан сумын малчин
  2. Нямаасүрэнгийн Гомбосүрэн      -Тосонцэнгэл сум. Бизнес эрхлэгч

АЛТАН ГАДАС ОДОН

  1. Зэдбазар Цэцэгээ                           -Тосонцэнгэл сумын ЗДТГ-т төрийн сангийн
  2.  
  3. Цэдэнпил Уламбаяр                      - Тосонцэнгэл сумын “АЗЗА” ХК-ны нягтлан
  4. Дашдэндэв Лхагвасүрэн              - Тосонцэнгэл сумын ЗДТГ-т төрийн сангийн
  5.  
  6. Дүгэррагчаа Намчинсүрэн           - Тосонцэнгэл сумын “Эрчим хүч” ОНӨААТҮГ-ын
  7.  
  8. Лувсан Баянбат                              - Тосонцэнгэл сумын холбооны газрын ня-бо
  9. Дагвадорж Энхбат                         - Улиастай сум. Аймгийн Цагдаагийн газарт

Санхүү, аж ахуй хариуцсан дарга

  1. Паамаа Жүгдэрнамжил                - Нөмрөг сумын Нефть хангамжийн баазын төсвийн

тооцооны ня-бо

  1. Лхагважав Энхтайван                   - Завханмандал сумын дунд сургуулийн ня-бо
  2. Циен-Ойдов Нарангэрэл              - Улиастай сум. “Улиастай-Эрчим хүч” ХХК-нд

Санхүү, эдийн засаг хариуцсан дэд захирал

  1. Лувсансамбуу Пүрэвжаргал        - Улиастай сум. Монголын нотариатчдын танхимын

Завхан аймаг дахь салбарын дарга, нотариатч

  1. Дашням Сүхээ                                 - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Содном Баярсайхан                      -Улиастай сум. Аймгийн холбооны газар ахлах
  3.  
  4. Дашпунцаг Цэцгээ                          - Улиастай сум. Аймгийн холбооны газрын дарга
  5. Балжир Баярсайхан                      - Тосонцэнгэл сумын “Зуурмаг” ХХК-д Кранист
  6. Баяр Бат                                           - Сантмаргаз сумын НИК ШТС-ын салбарын эрхлэгч
  7. Дамрин Дамчийбадгар                  - Цагаанчулуут сумын ЗДТГ-т Байгаль Орчныг

хамгалах улсын байцаагч

  1. Очирбатын Бат-Өлзий                   - Улиастай сум. Аймгийн ЗДТГ-ын үйлчилгээ аж

ахуйн тасгийн дарга

  1. Тойвгоо Алтанцэцэг                       - Тосонцэнгэл сумын ЗДТГ-т Нийгмийн Халамжийн
  2.  

ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ

  1. Зундуй Оюунчимэг                         - Улиастай сум. Аймгийн нэгдсэн эмнэлэгт

Цалин хөлс хариуцсан ня-бо

  1. Содхүү Доржготов                          - Улиастай сум. Бизнес эрхлэгч
  2. Дамдинсүрэн Цэцгээ                     - Түдэвтэй сумын ЗДТГ-т төрийн сангийн төлөөлөгч
  3. Сүхбаатар Рэнжмаа                      - Сонгино сум. Зэвсэгт хүчний 274-р ангид ня-бо
  4. Бааваа Эрдэнэчимэг                     - Нөмрөг сумын Хаан банкны эрхлэгч
  5. Ванганжил Баярхүү                       - Нөмрөг сум. Бизнес эрхлэгч
  6. Долгор Бямбасүрэн                       - Идэр сумын Холбооны газрын эрхлэгч
  7. Нямдорж Нэргүй                             - Тэс сумын холбооны газрын эрхлэгч
  8. Базарсад Батбаасан                     - Тосонцэнгэл сум. Бизнес эрхлэгч
  9. Галсанпунцаг Лундаацэрэн         -Сонгино сумын ЗДТГ-т Байгал орчныг хамгаалах

улсын байцаагч

  1. Шагдар Должинсүрэн                    - Тосонцэнгэл сумын 1-р сургуульд Архив албан

хэрэг хөтлөгч

  1. Гүнрэг Өлзийсайхан                      - Тосонцэнгэл сум. Бизнес эрхлэгч

 

 

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн  2013  оны 05 сарын 30-ны

өдрийн .56... дугаар тогтоолын хавсралт

 

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

АРДЫН ЖҮЖИГЧИН ЦОЛ

  1. Төмөрбаатарын Цэцгээ                               - Аймгийн ХЖТеатрт гоцлол дуучин

 

УРЛАГИЙН ГАВЪЯАТ ЖҮЖИГЧИН

  1. Лувсандоржын Лхагважав               - Улиастай сумын ахмад настан

 

ГАВЪЯАТ ЖҮЖИГЧИН

  1. Балжиннямын Одгэрэл                                - Аймгийн ХЖТеатрт гоцлол дуучин
  2. Нямын Лхагвасүрэн                         - Аймгийн ХЖТеатрт гоцлол дуучин

 

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН

  1. Дашийн Гончиг                                              - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  2. Дүгэрийн Ням                                                - Шилүүстэй сумын ЗДТГ-ын дарга
  3. Мангалжавын Дорж                          - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  4. Цэрэннадмидийн Доржготов                       - Улиастай сум. Амь-Ус трейд ХХК-ны

Ус сувгийн инженер

АЛТАН ГАДАС ОДОН

  1. Барьдын Энхбат                                           - Улиастай сум. Улиастай-Эрчим хүч ХХК-нд

Ээлжийн мастер

  1. Жамсрангийн Дашпунцаг                             - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Дагвын Лхагвасүрэн                                    - Түдэвтэй сумын ЗДТГ-т Байгаль-Орчны

хяналтын байцаагч

  1. Чой-Аюушийн Должинсүрэн                        -Улиастай сум. Завхан түншлэл

хоршооны дарга

  1. Өлзийбадрахын Баттөмөр              - Улиастай сумын Товцог багийн Засаг

Дарга

  1. Балхаа Бямбаноров                         - Улиастай сумын Завхан түншлэл хоршооны

Дарга, малын эмч

  1. Данхарын Оюун                                            - Улиастай сум. “Оюугэр” ХХК-ны Захирал
  2. Долгорсүрэнгийн Циен-Ойдов                    - Сантмаргаз сумын ЗДТГ-ын орлогч дарга
  3. Лхүндэврэгзэнгийн Галднаа                       - Улиаситай сумын “Дядан ХХК”-ны Захирал
  4. Дэлэгдоржын Лхагвасүрэн             - Тосонцэнгэл сумын Эрчим Хүч ОНӨААТҮГ-т
  5.  
  6. Даваагийн Бэгзсүрэн                                   - Цагаанхайрхан сумын Цэцэрлэг сумын

Багийн Засаг дарга

  1. Пүрэврагчаагийн Рэгзэдмаа                       - Их-Уул сумын ЗДТГ-ын төрийн сангийн
  2.  
  3. Гүррагчаагийн Гантөмөр                              - Баянхайрхан сумын засаг дарга
  4. Гаварчойжилийн Ганболд                - Улиастай сумын ЗДТГ-ын дэд бүтэц

Хариуцсан түшмэл

  1. Цэдэндамбын Оюунчимэг               - Улиастай сум. Арвин Ургацын шим ТББ-ын
  2.  
  3. Гоожавын Жаргалсайхан                             - Улиастай сумын ахмад настан
  4. Пүрэвийн Даваацэрэн                                  - Алдархаан сумын ахмад настан
  5. Бямбажавын Батаа                          - Улиастай-Тэмүүжин ХХК-ны Худалдагч
  6. Түмэн-Өлзийн Дэмбэрэлсүрэн                   - Аймгийн ХЖТеатрт Жүжигчин
  7.  Гэндэнсүрэнгийн Чадраабал                     - Сонгино сумын малчин
  8. Гүржавын Бямбажав                                    - Улиастай сумын ахмад настан
  9. Нацагийн Санжсүрэн                                   - Сонгино сумын ахмад настан
  10. Шийравын Дамдинхүү                                  - Сонгино сумын ахмад настан
  11. Дамбийнямын Бумаа                                    - Сонгино сумын ахмад настан
  12. Бадарчийн Батцэнгэл                                  - Улиастай сум. Төрийн соёмбот ахмад

Дайчдын холбоо ТББ-ын Удирдах

Зөвлөлийн гишүүн

  1. Цанжидийн Мажаа                                        - Улиастай сум. Улиастай-Эрчим хүч ХХК-ны

үйлчилгээний албаны дарга

ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ

  1. Хоржирын Дамбийням                                  - Тосонцэнгэл сумын Эрчим хүч ОНӨААТҮГ-т

зуухны машинист

  1. Циен-Ойдов Нямбат                                     - Тосонцэнгэл сумын Эрчим хүч ОНӨААТҮГ-т

Дизелийн механик

  1. Чулуунхүүгийн Дорждэрэм              - Улиастай сум. “Улиастай-Эрчим хүч” ХХК-д

Цахилгаан тоноглолын засварчин

  1. Содномцэрэнгийн Өсөхбаяр                       - Улиастай сум. “Улиастай-Эрчим хүч” ХХК-д

ээлжийн мастер

  1. Чогдогийн Бадамлянхуа                              - Улиастай сум. “Улиастай-Эрчим хүч” ХХК-д

Цахилгаан шугам сүлжээ,марктенгийн

                                                                                    Албаны дарга

  1. Бэгзийн Нарандэлгэр                                   - Тосонцэнгэл сумын Эрчим хүч ОНӨААТҮГ-т

Дизелийн машинист

  1. Ядамсүрэнгийн Дэлгэрмаа             - Улиастай сумын ЗДТГ-ын төрийн сангийн
  2.  
  3. Мондгойн Нарантуяа                                    - Улиастай сумын ЗДТГ-т Нийгмийн ажилтан
  4. Юмчингийн Оюун                                          - Улиастай сумын ЗДТГ-ын үйлчлэгч
  5. Өлзийбадрахын Энхтуул                             - Улиастай сумын Жинст багийн түшмэл
  6. Марзиймаамаагийн Долгоржав                   - Баянхайрхан сумын ЗДТГ-ын дарга
  7. Жигжээгийн Эрдэнэдагва                           - Нөмрөг сумын ИТХ-ын дарга
  8. Чилхаагийн Отгонбаяр                                - Аймгийн Хот Тохижолт үйлчилгээний

албаны дарга

  1. Галдангийн Пүрэв                                        - Цэцэ-Уул сумын ИТХ-ын Нарийн бичгийн

дарга

  1. Сэдийн Должин                                             - Улиастай сумын ахмад настан

 

 

 

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн  2013  оны 06 сарын 28-ны

өдрийн ..68.. дугаар тогтоолын хавсралт

 

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

“ГАВЪЯАТ ЭМЧ”

  1. Батжаргалын Готов                                      - Аймгийн Эрүүл мэндийн газарт эрүүл

мэндийг дэмжих, мэдээлэл сургалт сурталчилгаа хариуцсан мэргэжилтэн

“ГАВЪЯАТ БАГШ”

  1. Лхагважав Баярсайхан                                            - Улиастай сумын иргэн
  2. Бадмаагийн Энхбаяр                                               - Тэс сумын 11 жилийн дунд сургуулийн

математикийн багш

  1. Адъяагийн Чибиш                                         - Яруу сумын уугуул иргэн. Ахмад багш
  2. Дашрэнцэнгийн Доржпалам                                    - Тосонцэнгэл сумын иргэн. Ахмад багш

 

“ГАВЪЯАТ МАЛЫН ЭМЧ”

  1. Махвалын Товуу                                           - Улиастай сумын ахмад настан

 

 

“ГАВЪЯАТ ТАМИРЧИН”

  1. Өлзий-Оршихын Батманлай                                   - Улиастай сумын иргэн. Уулын спортын ОУХМастер

 

“ ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

  1. Пүрэвжавын Баяраа                                     - Аймгийн Боловсрол Соёлын газрын  Орлогч
  2.  
  3. Цанжидын Энх-Амгалан                              - Сантмаргаз сумын Засаг дарга
  4. Нямаасүрэнгийн Гомбосүрэн                                  - Тосонцэнгэл сумын иргэн
  5. Жамъянжавын Жамъянтив                          - Аймгийн Засаг дарга

 

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”

  1. Лувсанцэрэнгийн Оюунцэцэг                                  - Улиастай сумын Дэвшил сургуулийн Түүх

Орос хэлний багш

  1. Банзрагчийн Отгонбаатар                           - Аймгийн ИТХ-ын дарга
  2. Лувсан-Очирын Рэгзэдмаа                         - Улиастай сумын Дэвшил сургуулийн Химийн

багш

  1. Гомбын Цэрмаа                                            - Тосонцэнгэл сумын цэцэрлэгийн эрхлэгч
  2. Долгорсүрэнгийн Цэрэннадмид                  - Баянхайрхан сумын дунд сургуулийн

Нийгмийн ажилтан

  1. Гүрмандалын Сэргэлэн                               - Тосонцэнгэл сумын  II сургуулийнсургалтын
  2.  
  3. Намдагийн Болд                                           - Улиастай сумын Жавхлант цогцолбор

сургуулийн сургалтын менежер

  1. Дармаагийн Даваа                                        - Аймгийн Боловсрол соёлын газрын архив

албан хэрэг хөтлөгч

  1. Далхжавын Машууз                                      - Улиастай сумын Жавхлант цогцолбор

сургуулийн технологийн багш

  1. Жүгдэрийн Бямбасүрэн                               - Улиастай сумын Жавхлант цогцолбор

сургуулийн бага ангийн багш

  1. Хөгшины Болд                                                          - Аймгийн ХЖТеатрын жүжигчин
  2. Батын Энхболд                                             - Цагаанхайрхан сумын Соёлын төвийн эрхлэгч
  3. Алтангэрэлийн Цэрэндолгор                                  - Аймгийн ХЖТеатрын жүжигчин
  4. Амгалангийн Мягмаржав                             - Аймгийн ХБИ-ийн зөвлөлийн дарга
  5. Ядамсүрэнгийн Чойжамц                            - “Бэрсүм” ХХК-д жолооч, бригадын дарга
  6. Дарамрагчаа Лхагвасүрэн                           - Нөмрөг сумын дунд сургуулийн багш
  7. Цэмбэлдоржийн Отгонжаргал                                - Тосонцэнгэл сумын дунд сургуулийн багш
  8. Ядамсүрэнгийн Батсайхан                          - Тосонцэнгэл сумын дунд сургуулийн багш
  9. Цэрэндашийн Түмэнбилэг                          - Дөрвөлжин сумын цэцэрлэгийн эрхлэгч
  10. Найдангийн Нямдорж                                               - Аймгийн Тээвэр авто замын газрын
  11.  
  12. Төмөрбаатарын Пүрэвсүрэн                                   - “Далууд” ХХК-ны жолооч
  13.  Чимэдбальдарын Чойжилжав                                - Тосонцэнгэл сумын иргэн
  14. Будсүрэнгийн Дашдэлэг                              - Цагаанхайрхан сумын холбооны эрхлэгч
  15. Доржсүрэнгийн Нямсүрэн                           - Тэс сумын хилийн цэргийн 0277-р ангийн
    •  
  16. Жалын Гансүх                                                           -Тосонцэнгэл сумын Хан Хөвч ХХК-ны Захирал
  17. Баасанбатын Жавзмаа                                            - Завханмандал сумын ахмад настан
  18. Чойдонгийн Эрдэнэчимэг                            - Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн ХАБЭА ажилтан
  19. Ишдоогийн Цэрэндулам                              - Улиастай сумын “Дөрвөн оноо” өрхийн эрүүл

Мэндийн төвийн их эмч

  1. Базарсадын Лхагвасүрэн                            - Монгол Эм Импекс ХХК-ны харъяа Завхан эм

Хангамж ХХК-ны эм бэлдмэлийн тасагт эмийн ургамалын нярав

  1. Санжсүрэнгийн Волоож                               - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Дүгэрсүрэнгийн Ханд                                               - Сонгино сумын Эрүүл мэндийн төвийн эх баригч
  3. Дамрин Дэнэбалдан                                     - Сантмаргаз сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-ийн дарга
  4. Хөхөөгийн Сүхбаатар                                              - Алдархаан сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-ийн
  5.  
  6. Биндэръяан Доржпагма                               - Алдархаан сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-ийн дарга
  7. Содномдоржийн Пүрэвжав                          - Цагаанчулуут сумын Шүтээн-Ус хоршооны

зөвлөх эмч

  1. Чойжилжавын Дашзэвэг                              - Яруу сумын ахмад настан
  2. Дашпунцагийн Баясгалан                            - Их-Уул сумын Засаг дарга
  3. Чимэддамбын Энх-Амгалан                                   - Цагаанчулуут сумын Шүтээн-Ус Хоршооны

малын их эмч

  1. Хоовонгийн Сангажав                                              - Эрдэнэхайрхан сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-ийн
  2.  
  3. Сэнгэжавын Бямбацэрэн                            - Идэр сумын Өндөр-Эрдэнэ хоршооны дарга
  4. Гарваанжавын Эрдэнэцэцэг                                   - Түдэвтэй сумын Баруун-Аргалант хоршооны

дарга

  1. Дарамын Төртогтох                                      - Дөрвөлжин сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-ийн дарга
  2. Мянганы Лхамсүрэн                                     - Их-Уул сумын “Ач” эмийн сангийн эрхлэгч
  3. Сосоржавын Мягмаржав                              - Улиастай сумын ахмад настан
  4. Бат-Очирын Лхагвасүрэн                            - Баянтэс сумын ахмад настан

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”

 

  1. Цагааны Эрдэнэчимэг                                             -Тосонцэнгэл сумын дунд сургуулийн бага ангийн
  2.  
  3. Сэсээрийн Даваабаяр                                              - Завханмандал сумын дунд сургуулийн бага

ангийн багш

  1. Бат-Оршихын Жавхлан                               - Аймгийн ХЖТеатрын аж ахуйн дарга, нярав
  2. Лувсаннямын Сайзмаа                                             - Аймгийн ХЖТеатрын Хөгжимчин
  3. Баасандоржийн Алтангэрэл                                    -Аймгийн ХЖТеатрын жүжигчин, туслах
  4.  
  5. Мягмаржавын Уламбаяр                             - Баянхайрхан сумын Соёлын төвийн багш
  6. Жамсрандоржийн Цэнджав                         - Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн ахлах тогооч
  7. Даваажавын Ганчимэг                                             - Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын орлогч дарга
  8. Базарын Шүрэнцэцэг                                               - Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын статистикч

бага эмч

  1. Загдын Алимаа                                             - Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын Сувилахуй

хариуцсан мэргэжилтэн

  1. Дуламжавын Чимэддолгор                          - Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын санхүүч
  2. Дэмбээгийн Сувдаа                                      - Баянхайрхан сумын Эрүүл мэндийн төвийн
  3.  
  4. Дашлэгцэгийн Цэрэндаш                            - Баянхайрхан сумын Эрүүл мэндийн төвийн бага
  5.  
  6. Надимаагийн Уртнасан                                - Цэцэн-Уул сумын хүн эмнэлэгт бага эмч
  7. Жанцандорж Амартүвшин                           - УСНААҮ-ний “Амь-Ус” трейд ХХК-д жолооч
  8. Адъяажавын Эрдэнэдалай                         -УСНААҮ-ний “Амь-Ус” трейд ХХК-д машинист
  9. Норовсамбуугийн Жавзанжаргал               - УСНААҮ-ний “Амь-Ус” трейд ХХК-д Орон

сууцны байцаагч

  1. Бямбын Дэмбэрэл                                        - Тэс сумын “Дэлгэрхэн Дооно” ХХК-ны Захирал
  2. Бүрэнгийн Чимэддорж                                             - Яруу сумын “Биндэръяа нуур” хоршооны дарга
  3. Пүрэврагчаа Энхболд                                             - Тэлмэн сумын “Тэлмэн дэвшил” хоршооны
  4.  
  5. Бямбаагийн Солонго                                                - Тэлмэн сумын “Тэлмэн дэвшил” хоршооны ня-бо
  6. Балгансүрэнгийн Олонбаяр                                    - Баянхайрхан сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н 
  7.  
  8. Аюушын Баярсайхан                                                - Баянхайрхан сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н дарга
  9. Доржсамбуугийн Цолмон                             - Дөрвөлжин сумын “Дөрвөлжин” хоршооны дарга
  10. Тулгын Хүрэлбаатар                                                -Аймгийн Спорт аялал жуучлалын газрын жижүүр
  11. Адъяажавын Сандуйжав                              - Ургамал сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-ийн дарга
  12. Цэрэнжавын Батцацрал                              -Баянхайрхан сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н
  13.  
  14. Шагдарсүрэнгийн Цэдэндамба                  - Цагаанчулуут сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н
  15.  
  16. Чойжинням Өнөрбаатар                               - Тэс сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н мэргэжилтэн
  17. Норовсамбуугийн Оюунцэцэг                                 -Алдархаан сумын Эх-Алдар хайрхан ХХК-ны
    •  
  18. Арьхадын Чойдорж                                      - Сантмаргаз сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н дарга
  19. Арьхад Даваадорж                                       - Сантмаргаз сумын “Ихэр баян” хоршооны дарга
  20. Буриад Мижиддорж                                      - Сантмаргаз сумын ЗДТГ-т багийн Засаг дарга
  21. Бадангийн Гунгаа                                          - Яруу сумын “Сартуул Самбарай” хоршооны
    •  
  22. Аавхүүгийн Банзрагч                                               - Яруу сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н дарга
  23. Лувсангийн Доржролом                                - Яруу сумын ЗДТГ-ын МЭҮТ-н мэргэжилтэн
  24. Амгалангийн Борхүү                                                - Зэвсэг хүчний 325-р ангийн соёлын төвийн дарга

 

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн  2013  оны ..07.... сарын 25.-ны

өдрийн .74... дугаар тогтоолын хавсралт

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН БААТАР” ЦОЛ

 

  1. НамсрайжавынГомбожав                - Нөмрөгсумынахмаднастан

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

  1. ЖамсрангийнЦагаан                                    - Улиастайсумынахмаднастан
  2. ПүрэвжавынВанчин                          - Улиастайсумынахмаднастан

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”-

  1. ХоохойнРагч                                      - Эрдэнэхайрхансумынахмаднастан
  2. АварзэдийнГомбо                                         - Эрдэнэхайрхансумынахмаднастан
  3. ГэндэнгийнПүрэвжал                                   - Тосонцэнгэлсумынахмаднастан
  4. ГарамжилийнИшээхүү                                 - Нөмрөгсумынахмаднастан
  5. БанзрагчийнНацагдорж                               - Улиастайсумынахмаднастан
  6. Цогт-ОчирынИчинхорлоо                - Улиастайсумынахмаднастан
  7. БаярынПүрэвээ                                            - Улиастайсумынахмаднастан
  8. БанзрагчийнБэгз                                           - Улиастайсумынахмаднастан
  9. СосоржавынМягмаржав                               - Улиастайсумынахмаднастан
  10. ПүрэвийнДашзэвэг                           - Улиастайсумынахмаднастан
  11. ЛхүндэврэгзэнгийнГалднаа                        - Улиастайсумынахмаднастан
  12. ШагдарсүрэнгийнИшдорж               - Улиастайсумынахмаднастан
  13. ЖигжээгийнРагмаа                           - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  14. НамсрайжавынАрийлгаа                             - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  15. ШаадайнЦэдэндорж                         - Түдэвтэйсумынахмаднастан

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕАДЛЬ”

 

  1. МаацайнЛхамсүрэн                          - Нөмрөгсумынахмаднастан
  2. БазаррагчаагийнСамбуу                              - Улиастайсумынахмаднастан
  3. БүрнээгийнЁндонжамц                                - Улиастайсумынахмаднастан
  4. БямбажавынНямсүрэн                                - Улиастайсумынахмаднастан
  5. ГэндэнгийнДүндорж                         - Идэрсумынахмаднастан
  6. Бат-ОчирынБаасанжаргал              - Идэрсумынахмаднастан
  7. ШагжжавынБазарханд                                 - Идэрсумынахмаднастан
  8. БаттулгынШоовой                                        - Дөрвөлжинсумынахмаднастан
  9. ГаныХөтгөр                                        - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  10. БямбажавынЧулуунбат                                - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  11. ХонгорынГэндэндарам                                - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  12. БадарчынРавжир                                          - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  13. НамширынАвирмэд                          - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  14. ЗанаагийнЦэрэнбалжир                               - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  15. ШомбоныБумбаа                                          - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  16. ЦагаанламынЮмчинсүрэн              - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  17. СанжынЦэрэннадмид                                  - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  18. ВанчинжавынЦэрэндолгор              - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  19. БуджавынДагвадорж                                    - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  20. ДагвынДанаажав                                          - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  21. ЛувсанцэрэнгийнБороохүү              - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  22. ПэлжээгийнДайриймаа                                - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  23. ГунаажавынДамдиндорж                             - Түдэвтэйсумынахмаднастан
  24. ЛутынЦогт-Очир                                           - Идэрсумынахмаднастан
  25. ДайрийнЖамъянсүрэн                                 - Идэрсумынахмаднастан
  26. ЦэнджавынЭрдэнэбаатар               - Цэцэн-Уулсумынахмаднастан
  27. ЭэбумЖаргал                                                - Эрдэнэхайрхансумынахмаднастан

 

 

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн  2013  оны ..10.. сарын ..02.-ны

өдрийн ..87.. дугаар тогтоолын хавсралт

 

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

“ГАВЪЯАТ ТЭЭВЭРЧИН ЦОЛ”

 

  1. Зулын Жамбал                                              - Улиастай сумын ахмад настан

 

“АЖ ҮЙЛДВЭРИЙН ГАВЪЯАТ АЖИЛТАН ЦОЛ”

  1. Артхүүгийн Сосорбурам                              - Улиастай сумын ахмад настан

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”

 

  1. Пүрэвжавын Ванчин                                     - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Жамсрангийн Цагаан                                   - Улиастай сумын ахмад настан
  3. Цэнджавын Эрдэнэбаатар                          - Цэцэн-Уул сумын ахмад настан
  4. Батхуягийн Мэндбилэг                                - Аймгийн МЭАЦ лабораторитмалын эмч
  5. Бат-Очирын Пүрэвдорж                              - Отгон сумын ахмад настан
  6. Данаажавын Цэвэлмаа                                - Улиастай сумын ахмад настан
  7. Диваагийн Эрдэнэцогт                                 - Улиастай сумын малын эмч
  8. Шаравын Дашпунцаг                                                - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан

 

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”

 

  1. Пүрэвийн Дашзэвэг                                      - Улиастай сумын ахмад настан
  2. Банзрагч Нацагдорж                                                - Улиастай сумын ахмад настан
  3. Довчин Пүрэвцэрэн                                      - Дөрвөлжин сумын ахмад настан
  4. Довуучийн Хоролсүрэн                                - Цагаанчулуут сумын ахмад настан
  5. Буджавын Норолхоо                                                - Улиастай сумын ахмад настан
  6. Дайрийн  Жамъянсүрэн                               - Идэр сумын ахмад настан
  7.  Баярын Пүрэвээ                                          - Улиастай сумын ахмад настан
  8. Гарамжилын Ишээхүү                                 - Нөмрөг сумын ахмад настан
  9. Банзрагчийн Бэгз                                          - Улиастай сумын ахмад настан
  10. Сосоржавын Мягмаржав                              - Улиастай сумын ахмад настан
  11. Шагжжавын Базарханд                                - Идэр сумын ахмад настан
  12. Лутын Цогт-Очир                                          - Идэр сумын ахмад настан
  13. Лхүндэврэгзэнгийн Галднаа                                   - Улиастай сумын “Дядан” ХХК-ны Захирал
  14. Өсөхийн Дамбасүрэн                                   - Баянтэс сумын өндөр настан
  15. Шинэнгийн Отгонбаяр                                  - Тосонцэнгэл сумын 1-р сургуулийн ня-бо

 

ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”

 

  1. Чүлтэмийн Цогтбаатар                                - Идэр сумын малчин
  2. Базаррагчаагийн Самбуу                             - Улиастай сумын иргэн
  3. Гомбын Санжаа                                            - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  4. Бүрнээгийн Ёндонжамц                               - Улиастай сумын ахмад настан
  5. Ээбумын Жаргал                                          - Эрдэнэхайрхан сумын ахмад настан
  6. Гунаажавын Дамдиндорж                            - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  7. Бямбажавын Нямсүрэн                               - Улиастай сумын иргэн. Оёдолчин
  8. Гэндэнгийн Дүндорж                                                - Идэр сумын ахмад настан
  9. Бат-Очирын Баасанжаргал                         - Идэр сумын ахмад настан
  10. Баттулгын Шоовой                                       - Дөрвөлжин сумын ахмад настан

 

 

 

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн  2013  оны .09.. сарын 25.-ны

өдрийн .82. дугаар тогтоолын хавсралт

 

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

 

“АЛТАН ГАДАС ОДОН”

 

  1. Эрдэнэ-Очирын Идэр                                  - Тосонцэнгэл сумын “Эрчим тулгуур”

үйлдвэрийн дарга

  1. Загдын Моломжамц                                     - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан

 

“ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”

 

  1. Цамбалын Осоржаамаа                               -Тосонцэнгэл сумын хүн эмнэлгийн эрхлэгч

 

 

 

 

Аймгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын

Тэргүүлэгчдийн  2013  оны 11. сарын ..28.-ны

өдрийн .109.. дугаар тогтоолын хавсралт

 

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЦОЛ, ОДОН МЕДАЛИАР

ШАГНУУЛАХ ИРГЭДИЙН НЭРС

 

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН

  1. Нацагийн Дэмбэрэл                         -Эрдэнэхайрхан сумын дунд сургуулийн багш

 

“АЛТАН ГАДАС” ОДОН

  1. Найдангийн Гантулга                                   - Аймгийн ЗДТГ-ын цэргийн штабын дарга
  2. Баярын Түдэв                                               - Улиастай сумын II сургуулийн захирал
  3. Ганжуурын Наранцэцэг                    - Отгон сумын эрүүл мэндийн төвийн эрхлэгч
  4. Дашпунцагийн Түвшинжаргал                     - Аймгийн ЗДТГ-ын дарга
  5. Пүрэвсүрэнгийн Ганзориг                - Улиастай сум. Амь-Ус трейд ОНӨҮГ ХХК

гүйцэтгэх Захирал

  1. Бат-Очирын Энхболд                                  - Завхан аймгийн Улаанбаатар хот дахь Нутгийн

Зөвлөлийн дарга

  1. Базаррагчаагийн Гомбодорж                      - Яруу сумын ахмад настан
  2. Дамдины Амгалан                            - Тосонцэнгэл сумын ахмад настан
  3. Дэмбэрэлийн Батдэлгэр                 - Улиастай сум. Отгонтэнгэрийн УТХГ-ын

хамгаалалтын захиргааны дарга

  1. Гүнрэгжавын Эрдэнэ                                   - Улиастай сум. Отгонтэнгэрийн УТХГ-ын

хамгаалалтын захиргааны хуулийн хэрэгжилт,

хяналт шалгалт хариуцсан мэргэжилтэн

  1. Шийрэвийн Батмэнд                         - Отгон сум. Отгонтэнгэр Дархан цаазат газрын

Отгон сумын хэсгийн байгаль хамгаалагч

  1. Амгаан Дигиажамц                           - Тосонцэнгэл сумын Баян-Улаан багийн ахмад настан
  2. Пүрэвдоржийн Суут                          - Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч
  3. Чимэддоржийн Пунцаг                                 - Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч
  4. Рагчаагийн Мядагмаа                                  - Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөг
  5. Уснихийн Балжинням                                   - Улсын начин
  6. Чогсомжавын Амаржаргал              - Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч
  7. Жасрайн Ганбат                                - Шинэ-Завхан телевизийн Захирал

 

“ ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”

  1. Дамбийнямын Нарантуяа                - Отгон сумын хүүхдийн цэцэрлэгийн эрхлэгч
  2. Дагвадоржийн Цэнд-Аюуш              - Отгон сумын сургуулийн Захирал
  3. Дүгэрсүрэнгийн Дуламсүрэн                       - Отгон сумын сургуулийн нягтлан бодогч
  4. Магваны Дашням                              - Улиастай сумын III  сургуулийн багш
  5. Сундуйжавын Юмчмаа                                 - Улиастай сумын I цэцэрлэгийн багш
  6. Цэдэн-Ишийн Эрдэнэцэцэг                        - Улиастай сумын бүрэн дунд III сургуулийн багш
  7. Арсэдийн Дашдорж                          - Улиастай сумын Жаргалант багийн иргэн
  8. Пүрэвжавын Нарантуяа                   - Отгон сумын Эрүүл мэндийн төвийн сувилагч
  9. Содовын Оюунбилэг                                    - Цэцэн-Уул сумын эрүүл мэндийн төвийн сувилагч
  10. Төгөлдөрийн Бямбадорж                 -Цэцэн-Уул сумын эрүүл мэндийн төвийн багийн эмч
  11. Алтангэрэлийн Нармандах             - Цэцэн-Уул сумын эрүүл мэндийн төвийн статистикч бага эмч
  12. Ёндонжамцын Загдсүрэн                - TV9 телевизийн орон нутаг дахь сэтгүүлч

 

Мэдээ мэдээлэл